Vážení zákazníci, po odeslání nezávazné objednávky Vás budeme kontaktovat ohledně ceny a domluvíme přesný termín odběru nebo dopravy zakoupených materiálů.

Spárovka AKÁCIE 38x1220x1800 průběžná

Kód: 020032
Akce Novinka
4 586 Kč / ks
Skladem
Můžeme doručit do:
30.5.2024
Možnosti doručení

Lepená deska z masivního tropického dřeva Akácie.

Spárovka má dlouhé průběžné fixní lamely na delší straně, tzv. průběžka. Vlhkost spárovky 10 ± 2 %, kvalitativní třída AB. K lepení se používá lepidlo v aplikační třídě D4 pro vnitřní použití. Desky jsou broušeny brusným pásem o zrnitosti 240. Spárovka Akácie má na rozdíl od spárovky Hevea podstatně výraznější kresbu dřeva.

 

Každá deska je balena zvlášť do fólie.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Parametry

Rozměry 38 x 1220 x 1800 mm (tloušťka x šířka x délka)
Vlhkost 10 ± 2 %
Kvalitativní třída AB
Lepidlo D4
Lepení lamel podélné
Spojení zubovité
Broušení brusný pás 240
Oblast využití interiér i exteriér
Povrchová úprava Neošetřené
Provedení hran Čtyřstranné ostré hrany
Tvrdost 98,2 mPa
Průměrná hustota 585 kg/m3

Kompletní informace a vlastnosti najdete na https://www.wood-database.com/mangium/

Použití

Spárovka cinkovaná z tropické dřeviny masivu akácie je velmi odolná, pevná a tvrdá. Má výraznou „divokou“ barevně nezaměnitelnou kresbu (strukturu) dřeva a je určená především do exteriéru ale při správném lakování (UV faktorem) se dá použít také v exteriéru.

Hodí se především k výrobě: nábytku z masivu, stolů, pracovních kuchyňských linek, podlah, ponků, parapetů, schodů, obkladů stěn a je žádaná v bytovém designu především ve Francii, UK a USA.

Desky Akácie doporučujeme natřít bezbarvým tvrdým voskovým zátěžovým olejem.

Dřevina Akácie

Acacia Mangium (akácie - kapinice) je druh exotického dřeva, které dovážíme z jihovýchodní Asie (pěstuje se na plantážích v Thajsku, Malajsie, Vietnamu, Indii, Nové Guineje, Indonésii…) ale hojně se vyskytuje i v Jižní Americe a Austrálii. Akáciové dřevo se vyznačuje vysokou odolností proti povětrnostním vlivům, stárnutí a biologické degradaci. Díky své trvanlivosti, síle, tuhosti a odolnosti proti hmyzu, je její dřevo jako stvořené pro výrobu masivních pracovních desek (spárovek cinkovaných – napojovaná lamela), které jsou ideální na kuchyňské linky, stoly, schody, podlahy a k výrobě nábytku z masivu. Při venkovním použití doporučujeme natřít alespoň 1x ročně bezbarvým teakovým olejem.

Akácie je rychle rostoucí stále zelený tropický strom dorůstající až do výše 30 m (je jí na světě cca 500 druhů). Dřevo akácie je tvrdší než dub o hustotě 640 až 800 kg/m3. Nezaměnitelná výrazná barva dřeva je olivově tmavě hnědá s bělavými paprsky (žíháním). Akáciové dřevo se využívalo v minulosti na stavbu lodí (nenapadají ji termiti), dnes má využití zejména v nábytkářství díky své tvrdosti, odolnosti a nezaměnitelné pestré, výrazné až divoké kresbě dřeva. Obliba tropické dřeviny Akácie v posledních letech velmi stoupá a především přední bytový designéři či architekti začali objevovat originalitu této velmi trvanlivé dřeviny. Námi dovážená rychle rostoucí Acacia Mangium nese označení „Eco Friendly“ neboť je pěstována na plantážích za účelem osazování ploch ohrožených půdní erozí, dále k rychlému zalesnění (obnově) vykácených stromů a k získávání pryskyřice která se používá jako „nosič“ pro nejrůznější výrobky v medicíně a potravinářském průmyslu. Listy – plody akácie jsou žádané v kosmetickém průmyslu k výrobě parfémů. Akácie se také využívá k výrobě papíru (vysoký podíl buničiny a sulfátů) a díky velké výhřevnosti se zpracovává dřevo na topení (biomas). Když přestane strom dávat pryskyřici, tak se na plantážích pokácí a dále se zpracovává v nábytkářském průmyslu a zároveň se vysazují nové plantážové akácie.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: