Vážení zákazníci, po odeslání nezávazné objednávky Vás budeme kontaktovat ohledně ceny a domluvíme přesný termín odběru nebo dopravy zakoupených materiálů.

Teakové dlaždice 30x30cm

Kód: 250016
Akce Novinka
120 Kč / ks
Skladem
Můžeme doručit do:
30.5.2024
Možnosti doručení

Olejované TEAKOVÉ dlaždice na odolném plastovém roštu s click systémem

A/B kvalita, 6 teakových lamel, antikorozní šrouby, vysoká odolnost k povětrnostním vlivům, ušlechtilý nenapodobitelný vzhled a kvalita teakového dřeva z Indonésie, výrazně vyšší odolnost oproti dlaždicím z akácie, atraktivní přirozený nebarvený vzhled oproti uměle natíraným dlaždicím z akácie,  ISO certifikát, FLEGT certifikát (kácení stromů z povolených zdrojů),  ZÁRUKA 5 let !!!   

Dřevěná dlaždice z tropického tvrdého teakového dřeva. Díky spodnímu plastovému roštu je zajištěno odvětrání – tím je zajištěna větší trvanlivost dřeva a nedochází ke vzniku plísní. Pro ​​vnitřní i venkovní použití. Může být použita na libovolné místo např. na balkon, terasu, do sauny, bazénu nebo koupelny apod.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Olejované podlahové - zahradní TEAKOVÉ dlaždice jsou vyrobené z vysoce odolného tropického dřeva původem z Indonésie. Jsou určené jako dekorativní dlažba pro rovné povrchy (balkony, terasy, obklady stěn, koupelny, sprchové kouty, sauny, pergoly apod.)

Teak je tropické, tvrdé a velmi odolné ceněné dřevo, které má úchvatné medově hnědé zbarvení. V případě, že o něj nebudete nijak pečovat, získává postupem času stříbrno-šedou patinu, která je jedinečným výsledkem působení slunce, deště, mrazu a větru (teakové dřevo je vůči těmto povětrnostním vlivům zcela odolné a výše uvedená změna barvy nijak neovlivňuje vlastnosti tohoto dřeva). 

Teak se po tisíciletí používá na stavbu lodí a je znám svou vysokou tvrdostí, odolností, tuhostí a trvanlivostí. TEAK je odolný vůči vodě, vlivům počasí a houbovým chorobám. 

 

Výhody

  • Jednoduchý systém montáže díky němuž můžete dlažbu kdykoliv rozložit a opět složit.
  • Žádná imitace či náhražka Teaku, žádné WPC, dlaždice jsou vyrobené z pravé dřeviny Teak rostoucí v Indonésii.
  • Špičkový ušlechtilý jedinečný design z tropické exotické dřeviny TEAK.
  • Pro ​​vnitřní i venkovní použití.
  • Dlaždice jsou tvrdé, stabilní, vysoko zátěžové a odolné proti povětrnostním vlivům počasí.
  • Dlaždice jsou naolejovány bezbarvým teakovým olejem pro lepší ochranu proti povětrnostním vlivům. Doporučujeme dlaždice 1x ročně naolejovat teakovým olejem.

Technický popis

  • Materiál: tvrdé tropické teakové dřevo
  • Rozměry 1 kusu: 30 cm x 30 cm x 2,4 cm
  • Síla dřeva: cca 1 cm
  • Baleno po 11 ks

Dřevina TEAK

Teak (rod Teka, dorůstá až do výšky 40 m) je jednou z nejlepších a nejcennějších dřevin rostoucích v jižní Asii, které vůbec známe. Spojuje v sobě téměř všechny vlastnosti, které lze od dobrého dřeva požadovat.

Je to dobrá trvanlivost, malé sesychání a bobtnání, vysoká odolnost proti výkyvům vlhkosti, vysoká pevnost a snadné opracování. Slouží jako konstrukční dřevo pro venkovní i vnitřní stavební dílce při vysokých nárocích na stálost tvarů a spár.

Montáž dlaždic

Dlaždice se skládají ze spodního tvrzeného plastového pevného nosného roštu a vrchních dřevěných 12 lamel. Dají se vzájemně jednoduchým způsobem spojovat pomocí háčků a oček po stranách nosného roštu dlaždic (tzv. klick systém, zvládne sestavit a rozložit opravdu každý). Tímto způsobem lze vytvořit souvislou podlahu. Aby dlaždice dokonale ležely a nedocházelo tak k prohýbání nosného roštu, je třeba dlaždice umístit na rovný pevný podklad. Doporučené plochy jsou tedy balkóny, terasy ale i trávníky, dlažby a pod. 

 

TEAK vs. AKÁCIE

Dlaždice z tropické dřeviny TEAK jsou podstatně odolnější než dlaždice z Akácie a lépe snáší rozmary počasí (déšť, slunce, sníh). Samozřejmě barva dřeviny TEAK je mnohem přirozenější a ušlechtilejší než zbarvení uměle barvené Akácie. Běžná životnost Akácie ve venkovním prostředí je cca 3 roky a Teaku je i déle jak 15 let při správném ošetření. Značný rozdíl je i v odolnosti spodního plastového roštu, kde u běžných dlaždic z Akácie (původem především z Vietnamu) není rošt zátěžový na rozdíl od našich TEAKOVÝCH dlaždic z Indonésie kde je použit tvrzený plastový zátěžový rošt.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: